«Мій рідний дитячий садок»
Змістова лінія: «Світ мистецтва», «Соціальне Я», « Природа планети Земля».
Тип заняття: груповий.
Вид заняття:інтегрований.
Мета:
Фізичний розвиток: Розвивати дрібну моторику рук, прагнення до активного пізнання навколишнього світу, проявляти активність під час спільних дій з вихователем.
Пізнавальний розвиток: Розширити уявлення дітей про дитячий садок, місто в якому живуть діти. Формувати уявлення про величину, колір, кількість, властивості предмета,
закріпити круглу форму предметів. Закріпити узагальнююче поняття «іграшки».
Художньо-естетичний розвиток: Розвивати естетичний смак, розвивати вміння дітей прикрашати й доповнювати деталями готову роботу.
Емоційно-ціннісний розвиток: Викликати цікавість до заняття за допомогою дитячих віршів, а також цікавість до роботи з фарбою. Створити для дітей радісний настрій, виховувати у дітей бажання гратися, навчатися разом.
Соціально-моральний розвиток: Виховувати любов до рідного міста, дитячого садка, іграшок. Бережне відношення до всього, що тебе оточує.
Мовленєвий розвиток: Розвивати активне мовлення. Розширювати словник з теми «Дитячий садок», «Іграшки». Продовжувати вчити відповідати на запитання простими реченнями, залучати дітей до бесіди.
Креативний розвиток: Викликати і підтримувати почуття відкриття ( колос- зерно). Розвивати творчий потенціал у дітей. Підтримувати інтерес дитини до нового, прагнення спостерігати, досліджувати.
Методи і прийоми: художнє слово, ігровий момент, перевтілення, заохочення, схвалення, бесіда, дослідження, гра, відео ролик.
Матеріал: іграшки (м’яч, машина, песик), хлопчик-півник, паперові тарілочки, фарби, серветки вологі, колоски, зернята, підніс, комп’ютер.
Словник: іграшки. зерно, колос, дитячий садок, місто Прилуки.
Хід заняття:
Діти сідають півколом до вихователя. Вітаються разом з вихователем.
Доброго ранку, доброго дня.
Вітає усіх дітвора:
«Бажаєм здоров’я, бажаєм добра»
Доброго ранку, доброго дня!
- Кожного ранку ви разом з татом, або мамою куди ідете?
- А чи любите ви ходити у дитячий садок?
Сюрпризний момент – кукурікає півник.
- Подивіться хто це до нас завітав сьогодні до дитсадка?
- Півнику, а чому ти до нас прийшов?
Півник: - Хочу подивитися як вам живеться у дитячому садку, чи вмієте ви гратися, дружити, допомагати один одному.
- Отже півнику сідай і слухай про наш дитячий садок.
Вмикається відео ролик про дитячий садок на комп’ютері (вихователь коментує). - Діти а як звати вихователів, які вас виховують? А помічника вихователя?
- А як вони йдуть до садка розкаже (ім’я дитини що розповідає вірш).
Тут-туп-туп!, Тут-туп-туп!,
Тут-туп-туп!, Там і тут
До садочка діти йдуть
Не біжать, не кричать,
Лиш ніжками тупотять
І хлоп’ята з літаками
І дівчатка із квітками
Не біжать, не кричать.
Лиш ніжками тупотять.
- Як живеться дітям у садку розповість (ім’я дитини що розповідає вірш).
Як то гарно, як то любо,
Як прийдуть в садочок діти,
Всі причесані, обмиті
І чистенько приодіті.
Глянеш, мило усміхнешся,
Серце радується в груди;
Гарні діти, не ліниві;
Видко з них потіха буде!
- Наші дітки ведуть себе гарно в дитячому садочку не вередують, не кричать, чепурні.
- Півнику, а що це ти нам приніс? Діти, в цьому мішечку подаруночки для нашої групи. Що там я не знаю. Але у мене є віршик-підказка. Слухайте уважно.
Любі хлопчики й дівчата.
Тут є іграшки цікаві
І багатства чималі:
І машини, й кораблі
Вертоліт, ляльки, звірята –
Все побачите малята.
- Діти, так що в нас в мішечку? Діти, а в дитячому садочку є іграшки? А, що ви з ними робите?
- Давайте подивимося які іграшки приніс нам півник. Діти, хто це?
Привітайтесь з песиком,
Гратись з ним весело,
Він гавкає, стрибає,
Діток забавляє.
- Дітки песик великий чи маленький?
- А ця – іграшка як називається?
А у нашої машини
Є і фари, є і шини
Якщо треба, їде прямо
Чи наліво, чи направо,
Загуде розвернеться
До малят повернеться.
- Малята, подивіться уважно і скажіть скільки колес у нашої машини? А машина у нас зроблена з пластмаси чи з заліза?
- Ой, тут в мішечку ще щось заховалося.
Бути в спокої не хоче:
Кинеш злегка він підскоче,
Кинеш сильно він навскач,
Називається він м’яч.
- Якої форми м’ячик? А кольору?
- Ми трішки втомилися, та зараз відпочинемо.
· Фізкультхвилинка
Станьмо діти рівненько.
Отак! Отак!
Вклонімося низенько.
Отак! Отак!
Далі руки отак в боки,
Веселенько підем в скоки!
Отак усі стриб! Стриб!
А ніжками диб! Диб!
Вгору ручки піднімай
І всі разом присідай.
- Молодці, малята! Відпочили?
- І ще одне діти, хочу дати вам одну пораду.
Дуже, дуже тут цікаво
Гучно. Весело, яскраво.
З іграшками добре грати,
Та не можна забувати:
Що не можна їх ламати,
На частини розбирати.
Ви ж нічого не ламали,
Все гарненько поскладали.
Іграшки тепер, малята,
З вами завжди будуть грати.
- Діти півник наш зголоднів. Треба його пригостити. Що їсть півник?
- Діти, а ви знаєте де живуть зернятка? Зернятка живуть в середині колосу.
- Ось колоски. Візьміть по колоску. Давайте розлущимо його. І побачимо де живе зернятко.
- Так де живуть зернятка? (в середині колосу) Давайте тепер пригостимо нашого півника.
- Але подивіться, які в нас тарілочки. Давайте ми їх прикрасимо. Щоб вони вийшли різнокольоровими та гарними.
- А малювати ми будемо пальчиками. Вмочуйте пальчик в фарбу, яка вам найбільше сподобалась і розфарбовуйте свої тарілочки.
- Ось скільки гарних тарілочок ви зробили. Молодці!
- Діти, давайте подякуємо півнику за подарунки. Сподобалось вам сьогодні в дитячому садку?
– Ось наше заняття й підійшло до кінця. Дякую усім. І всі разом скажемо один одному і півнику «До побачення!».