« Яблучка на зиму »

Змістова лінія: «Природа планети Земля», «Соціальне Я»,

                            «Світ мистецтва».

 

Тип: групове.

 

Вид: інтегроване.

 

Мета:

Фізичний розвиток: розвивати дрібну моторику рук.

 

Пізнавальний розвиток: виховувати пізнавальний інтерес до природи довкілля, розвивати вміння аналізувати предмет, називати його колір,властивості.

 

Соціально-моральний: виховувати бережне ставлення до природи.

 

Мовленнєвий розвиток: поповнювати словниковий запас дітей, уточнити в активному словнику назви овочів та фруктів, їх основні ознаки, відповідати на запитання «Який?», познайомити з новим словом «городина», формувати уміння складати речення.

 

Емоційно-ціннісний розвиток: спонукати дітей виявляти свої пози- тивні емоції під час заняття.

 

Художньо-естетичний розвиток: розвивати увагу, почуття кольору, виховувати витримку, працелюбність, уміння узгоджувати свої дії з діями одноліток.

 

Креативний: стимулювати вияви самостійної творчої діяльності у дітей, розвивати фантазію.

 

Матеріал: спортивний інвентар, картинки із зображенням овочів, дидактичні ігри, кошик з овочами (морква, огірок, капуста, помідор) та фруктами (яблуко, груша, слива), клей-олівець, серветки вирізані з білого цупкого паперу, силуети банок та з кольорового паперу силуети яблук, слив, огірків, помідорів, аудіоапаратура.

 

Словник: овочі, фрукти, городина, врожай, городники.

 

Методи та прийоми: метод співпраці з дорослими, метод перевтілення, показ, пояснення, художнє слово, ігровий момент.

 

 

Хід заняття:

Вихователь: Діти, в нас сьогодні свято,

                        Гостей зібралось тут багато.

                        Нумо на мене подивіться

                        І веселенько посміхніться

                        Здрастуйте гості добрі,

                        Ті хто прийшов до нас

                        Наші дітки раді бачити вас.

- Давайте, малята привітаємо гостей.

- Доброго дня!

 

(Стук у двері. Заходить бабуся.)

 

-Ой, хтось іще до нас іде.

Бабуся: Добрий день, малята! Я така засмучена.

Вихователь: Що сталося бабусю?

Бабуся: Я була сьогодні на базарі, накупила всякої всячини, а коли зайшла до хати, спіткнулась і все розсипала. Тож не знаю, що мені тепер робити.

Діти: Ми тобі допоможемо.

Бабуся: Тоді пішли швиденько зі мною, але до моєї хати далеко йти і треба подолати деякі перешкоди.

 

(Діти підлазять під дугу, проходять по лаві – місточку, стрибають з обруча в обруч – по горбочкам) 

 

Бабуся: Ось, погляньте, в цьому кошику у мене були фрукти, а в цьому – овочі. Але вони переплутались, і я не знаю, в який кошик, що покласти.

Вихователь: Діти, давайте допоможемо бабусі, зберемо овочі в цей кошик, а фрукти в цей.

Але спочатку згадаємо, де ростуть овочі та фрукти, а бабуся хай відпочине, бо вона втомилася.

 

Дидактична гра «Розкажи про овочі та фрукти»

Кожен овоч та фрукт діти уважно роздивляються та обговорюють. Якого кольору? Якої форми?

 

Вихователь: Діти, овочі можна назвати одним словом – городина. Це тому, що вони ростуть на городі.

Бабуся: Допомогли ви мені, дякую дітки.

Вихователь: Ось вони які чудові,

                        Нам вродили на здоров’я,

                        Овоч кожен, овоч всяк

                        Має свій хороший смак

                        Та чи зможуть в нас малята

                        За смаком його впізнати?

 

Дидактична гра «Покуштуй та відгадай»

Вихователь дістає тарілку,на якій знаходяться шматочки порізаних овочів та фруктів, і пояснює малятам ігрове завдання. Дитина із закритими очима повинна відгадати за смаком той чи інший овоч чи фрукт.

                                   Фізкультхвилинка

Вихователь: Зараз ми будемо городниками.

 

На городі бараболя, кабачки і бурячки (розводять руки в сторони)

А ми кошики візьмемо (присідають)

Та повненькі наберемо (крокують на місці)

 

Вихователь: От молодці, вправні ви городники, увесь щедрий врожай зібрали. Нічого не забули на городі? Які ви працьовиті.

 

Дидактична гра «Сад - город»

 

Мета: закріпити знання про овочі та фрукти.

По черзі дістають картинки з фруктами та овочами і прикріплюють до набірного полотна: город, сад.

 

Вихователь: Діти скоро буде дуже холодно, настане зима, то не буде ні овочів, ні фруктів на деревах.

Але їх можна зберегти, якщо законсервувати їх в банки.

Зробимо на Новорічне свято смачний подарунок – консервовані яблучка.

А зараз приготуємось до роботи.

 

Пальчикова гімнастика:

До роботи готувалась дітвора

Засукали аж до лікоть рукава

Дітки ручки потирали

Їх гарненько розминали

Пальці у замочок склали

І долоньки вивертали

Потім пальчики з’єднали

Дітки ручки розім’яли

І чемненько попрохали:

«Наші милі рученята

Час прийшов попрацювати!»

 

Звучить тиха музика.

 

Спільне виконання роботи. Нагадую, що починати наклеювати від середини до країв (показ вихователя). Потім наклеюємо та притискуємо серветкою.

Самостійна робота дітей.

 

Бабуся: Любі, дітки, погляньте, як багато ви зробили банок з яблучками, на всю зиму вистачить. Які ви в мене працьовиті. Я вас пригощу свіжими яблучками, а консервовані будемо їсти взимку, коли ви до мене завітаєте знову.

До побачення, малята. Дякую вам за допомогу.

Вихователь: Чого навчились сьогодні? Які ігри сподобались?

 

Підсумок заняття.