Мандрівка на «килимі літаку» Інтегроване заняття з використанням елементів навчального курсу «Логіка світу» у старшій групі

Мета:

фізичний розвиток: стимулювати рухову активність дітей, уміння рухатись в обмеженому просторі, швидко реагувати на зоровий   сигнал; розвивати дрібні м’язи рук.

соціально-моральний: виховувати любов до національних традицій, шанобливе ставлення до творів декоративно-ужиткового мистецтва, до музичних інструментів.

емоційно-ціннісний: формувати вміння емоційно сприймати витворидекоративно-ужиткового мистецтва, відчувати характер кожного експоната; збагачувати комунікативні   відношення, емоційну сферу.

пізнавальний: збагатити знання дітей про музей, його експонати, види народного декоративно-ужиткового мистецтва; вчити дітей    орієнтуватись на заданій площинній формі: верх, низ, праворуч, ліворуч, середина. Формувати поняття про поділ цілого на частини, навички прямої та оберненої лічби, уявлення про цифри, звуки та букви, знання про геометричні фігури, колір, вміння віднаходити суміжні числа; вправляти дітей у складанні задачі за малюнком, розв’язанні прикладів.

мовленнєвий: вдосконалювати у дітей навички поділу слів на склади,закріплювати навички читання; розвивати здатність формувати,               висловлювати свою думку аргументовано, зрозуміло;  активізувати словниковий запас, зв’язне мовлення.

художньо-естетичний: удосконалювати вміння прикрашати форми аплікацією з елементами флористики: викладати орнамент, орієнтовуючись  від середини форми, відчувати симетрію, спонукати дітей до творчого виконання завдання; розвивати відчуття зв’язку форми призначення і оздоблення предметів декоративно-ужиткового мистецтва. Розвивати ритмічний слух, чуття ансамблю під час  гри на музичних інструментах, бажання виконувати на них українські частівки.

креативний: розвивати загальну ерудицію, репродуктивну і творчу уяву.

 

Методи і прийоми: метод мікрофона, метод вирішення проблем, запитання, оцінка, вибір завдань з урахуванням індивідуальний особливостей  дітей та рівня застосування ними зображувальних навичок.

 

Матеріал: відеозапис, екскурсії в музей, «килим-літак» в стилі пічворк, мікрофон, магнітофонний запис, картки до ігр: «Знайди собі пару», «Квітка-семицвітка», речі декоративно-ужиткового мистецтва, різні картки з заготовками форм предметів декоративно-ужиткового мистецтва з нанесеним попередньо шаром кольорового пластиліну; насіння гороху, квасолі, соняшника; музичні інструменти, яблуня з яблуками-завданнями, ялинка, корзина, 4 яблука.

 

Попередня робота: екскурсія в музей декоративно-ужиткового мистецтва, бесіда про народних умільців, розглядання орнаменту на посуді, оздоблення посуду, дидактичні ігри «Відгадай вид народного ремесла», «Який візерунок кращий?», «Відшукай геометричні фігури в орнаментах». Вивчення прислів’їв, приказок, пісень про народні ремесла; виготовлення з дітьми паперових заготовок з пластиліновою основою, виготовлення яблук, атрибутів до гри «Склади посуд».

 

Хід заняття

- Діти, сьогодні гості до нас завітали, а гостям ми завжди раді і, як ведеться в народі, гостям ми добре слово скажемо.

Доброго ранку, вітаємо вас,

Спасибі, що прийшли до нас.

Руку на серце кладем,

Щедрість всім вам віддаєм!

(Діти малюють в повітрі сердечка і дмухають на долоньку – посилають тепло присутнім)

- Доброго ранку, любі друзі! Бачу в усіх гарний настрій, то й пропоную вам цікаву й захоплюючу справу. Чи любите ви дивитися телепередачі? А хотіли б себе побачити на телеекрані? У нас є така можливість.

Сідайте рядком та дивіться ладком.

- Діти ви впізнали себе на телеекрані?

- Де саме проходили зйомки? (в музеї)

- Вам там було цікаво?

- А чи хотіли б побувати в музеї іншого міста?

- Як це можна зробити? (міркування дітей)

- Молодці! Знаєте на чому можна мандрувати. А я вам пропоную ще один вид мандрівки – уявний, казковий в країну Ізумляндію на килимі-літаку.

- Ви згодні?

- Але спочатку треба відправити туди телеграму. Я буду читати, а ви маєте проплескати в долоні стільки разів, скільки складів у кожному слові.

Телеграма

«Терміново! Чекайте вихованців дитсадка №15. Готуйтеся до зустрічі з ними».