Інтегроване заняття "збережи своє здоров'я" для дітей старшої групи. Підготувала Мішина Л.М.

Мета:
 - фізичний розвиток: розвивати дрібну моторику пальців, вміння швидко виконувати роботу; обережність у поводженні з народними ліками, правильно поводитись під час захворювання; вправлятись у виконанні простих фізкультурних розвивальних вправ; виховувати охайність, вміння слідкувати за своїм зовнішнім виглядом.
 - соціально-моральний розвиток: виховувати інтерес до збереження свого здоров'я, до розширення знань про валеологічний світогляд, виховувати співчуття, бажання допомагати один одному; викликати інтерес до професії медсестри, лікаря, фармацевта.
- емоційно-ціннісний розвиток: викликати в дітей позитивні емоції; емоційний настрій від спілкування, формувати вміння на практиці використовувати набуті знання (виховувати прагнення бути здоровими, веселими, енергійними).
 - пізнавальний розвиток: продовжувати вчити дітей піклуватись про своє здоров'я; повторювати характерні ознаки хвороб і засоби профілактики, дати корисні поради про цілющі властивості лікарських трав, рослин, підтримувати пізнавальний інтерес до свого внутрішнього і зовнішнього до «Я», (допитливість, спостережливість).
- мовленнєвий розвиток: розвивати словниковий запас дітей; формувати вміння розповідати про своє самопочуття, ознаки здоров'я та хвороби. Словесно коментувати причинно-наслідкові зв'язки власного фізичного та морального стану, відповідати на запитання повними реченнями.
- художньо-естетичний розвиток: розвивати вміння передавати враження про себе в грі; отримувати насолоду від закінченої праці.
 - креативний розвиток: розвивати логічне мислення, увагу, уяву, розвивати творчі здібності.
Методи і прийоми: бесіда, зацікавлення, художнє слово, метод перевтілень, заохочення, метод мікрофону, пояснення.
 Хід заняття
Добрий день Вам любі гості
Хай здоров'я вам прибуде
Не на день і не на рік
А на довгий довгий вік.
 Вихователь. Посміхніться один одному і сонечку, бажаючи гарного настрою собі та гостям. Зараз я вас запрошую до аптеки яка має назву доброго вам здоров'я. Ми вже з вами відвідували аптеку тож ви вже маєте уявлення що таке аптека, отже давайте пригадаємо що продається в аптеці.
Відповіді дітей. Зеленка, йод, перекис водню, мазі, мікстури, таблетки від усіх хвороб, бинт, вата, марля,
Вихователь. А для чого все це нам потрібно діти? Відповіді дітей. Для лікування під час хвороб.
Вихователь. Є ліки для зовнішнього і внутрішнього застосування. Для зовнішнього це коли ми мажемо зверху, а для внутрішнього коли п'ємо. Ось подивіться а аптеці продаються трави, які заварюють і лікуються. Але щоб заварити ці трави треба обов'язково читати на упаковці їх застосування. Під час екскурсії ми з вами збирали трави спориша, подорожника, грициків, а що ми назбирали з вами на території НВК?
Відповіді дітей. Календулу, ехінацею, мелісу, м'яту.
Вихователь. А для чого ми їх назбирали?
Відповіді дітей. Всі ці трави допомагають нам покращити імунітет, вилікувати хвороби, зміцнити здоров'я.
Вихователь. Діти запам'ятайте, що трави рвати з корінням біля доріг, узбіччя, категорично заборонено. А коли ми з вами захворіємо то куди ми йдемо?
Відповіді дітей. В поліклініку до лікаря він там оглядає і дає нам рецепт.
Вихователь. Діти, в рецептах вказується доза ліків, їх обов'язково треба дотримуватись.
Наприклад треба вживати 1 чайну ложку, а ми вип'ємо столову, то ми зробимо для себе гірше. Тому з усіма ліками треба бути дуже обережними. Зверніть діти увагу на картинки - це у аптеках рекламують ліки - це інформація для покупців, щоб були ми більше обізнаними. Діти сідають.
Вихователь. Діти пройшло тепле літечко, коли ви відпочивали, купались, загартовувались, набирались сил. Але настала осінь, і які неприємності нас чекають в осінню пору?
Відповіді дітей. Зміна погоди, стає холодніше, реагує наш організм. Тому не виключено можна підхопити простуду
Вихователь. А що буває під час простуди?
Відповіді дітей. Починається кашель, нежить, болить голова, поганий настрій, ломить руки, ноги, підвищується температура.
Вихователь. А де можна підхопити простуду?
Відповіді дітей. На вулиці,в дитсадку, школі, вдома, в транспорті, в поліклініці, магазині, аптеці, від хворої людини.
 Вихователь. Як можна перемогти хворобу?
Відповіді дітей. Пити чай з калиною, малиною, медом. Треба виміряти температуру, приймати ліки які приписав лікар, лежати в ліжку, ставити гірчичники, полоскати горло, гріти горло, ніс, закапувати ніс, парити ноги, їсти овочі, фрукти.
Вихователь. А зараз я вас запрошую на фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка.
Якщо хочеш будь здоровим, Роби так...( руки вгору),
Якщо хочеш будь здоровим, Роби так... (руки вниз),
Якщо хочеш будь здоровим,
Посміхнись і будь бадьорим,
Якщо хочеш будь здоровим, Роби так... ( повороти вліво - вправо),
Якщо хочеш будь здоровим, Дихай так ( вдих носом, видих ротом),
Якщо хочеш будь здоровим, Роби так... ( крокують на місці).
Вихователь.
Діти як захистити себе від мікроб, щоб бути здоровим, як ви думаєте?
Відповіді дітей. Мити руки часто з милом, їсти овочі, фрукти. Восени, навесні, взимку вживати вітаміни, загартовуватися, провітрювати приміщення. Гуляти на свіжому повітрі, одягатися відповідно погоди, займатися фізкультурою.
 Вихователь. Я бачу ви справді вмієте піклуватися про своє здоров'я. А що таке здоров'я?
 Відповіді дітей. Це сила, краса,розум. Коли в людини гарний настрій, вона не хворіє, в неї все добре.
Вихователь. А хто з вас знає прислів'я про здоров'я?
Відповіді дітей. - Хто день починає з зарядки, у того здоров'я в порядку. - Здоров?я дитини - багатство родини. - Великий рости, щасливий будь, себе не хвали, другого не гудь. - Маленька праця, краща за велике без діл ля. - Багато ходити, довго жити. - Здоров'я народу, багатство країни. - Щоб не хворіти треба знати, корисно чай з меліси вживати.
Вихователь. Зміцнити здоров'я нам допоможе природа, які рослини ми використовуємо для цього?
Відповіді дітей. Цибуля, часник, малина, калина, лимон, цвіт липи, смородина, шипшина.
Вихователь. Діти людям допомагають одужати і народні засоби - природні ліки, які можна приготувати самому. У нашому місті є такі сімейні аптеки де працюють люди, що готують ліки. І хто ж ці люди - фармацевти. Давайте ми з вами переглянемо по ноутбуку фото і ми побачимо як вони працюють. Перегляд ноутбуку. Вихователь. Ми з вами переглянули, як фармацевти, лікарі виготовляють ліки. Я пропоную вам на деякий час стати фармацевтами. Давайте приготуємо ліки для нашої аптеки. А зараз помиємо руки й одягнемо спецодяг.
Фармацевти за 1 столом готуватимуть краплі в ніс з алое від нежитю.
Фармацевти за 2 столом розкладатиме в пакетики трави, настоєм яких треба полоскати горло.
 Фармацевти за 3 столом фасуватимуть сіль для прогрівання носа для боротьби з нежитем.
 Фармацевти за 4 столом розкладатимуть лікарські трави, ягоди в пакетики для приготування вітамінного чаю для загального зміцнення організму.
Фармацевти за 5 столом — фасуватимуть морську сіль із чорного моря для ванн. Все в нас буде за рецептом.
Давайте повторимо правила безпеки під час роботи.
1. Працювати в спеціальному одязі.
2. Робити все чисто й акуратно.
3. Нічого не брати до рота.
4. Працювати тихо, нікому не заважати.
Уважно розгляньте рецепти, які лежать у вас на столах і беріться до роботи. Шановні гості, а тепер юні фармацевти хочуть продемонструвати свої ліки і подарувати вам на згадку. Аня. Я приготувала сіль для прогрівання носа для боротьби з нежиттю. Ваня. Щоб не хворіти, треба знати Корисно чай з меліси вживати. Вірші. Зілля різне, страви, води Все вживаєм як хворієм Бігаєм шукаєм ліки На них гроші не жалієм Та не купимо за гроші Ми здоров'я мої хороші. Вихователь. Ви сьогодні молодці, справилися із роботою. Тільки запам'ятайте на все життя, що здоров'я треба берегти з дитинства. А ліки, які б вони не були брати без дорослого не можна.