Художньо - естетичний розвиток (аплікація) в групі раннього віку. Підготувала Коломай Н.С.

 

Мета:Вчити дітей викладати візерунок з геометричних фігур,симетрично розташовувати на овальній формі у вигляді яйця.

Розвивати увагу,творчість відчуття кольору.

Виховувати любов до народних свят,посидючість,самостійність,творчу активність.

Хід заняття:

Христос воскрес!

Радуймося щиро нині -

Бог дав щастя всій родині.

Бог дав щастя нам з небес.

Христос воскрес!

Вихователь: в цей прекрасний весняний час надійшло до нас найяскравіше свято – Великдень

або, як ще кажуть у народі, - Пасха. Це свято з радістю зустрічає весь народ, чекає його з

нетерпінням, заздалегідь готується до нього.

Звичай – випікати пасочки, розмальовувати яєчка і нести їх для посвячення в церкву –

залишився до наших днів.

Вихователь:дітки зараз я вам розкажу ,як яєчко писанкою стало

Жили - були дід та баба. Діда звали Палажка, а бабу - Параска. А щоб їм було не так самотньо,

взяли вони др. себе онучку Оленку. Вона допомагала стареньким, ходила в магазин за

продуктами, в аптеку по ліки. Якось перед неділею ходила Оленка на базар і побачила там

кошик із писанками. Писанки були різного кольору, з різними узорами. Прибігла вона додому і

розповідає бабусі.

Оленка. Бабусю, яку я красу на базарі бачила! Там стояв повен кошик із різними писанками!

Бабуся. Ой, внученько. Я ж зовсім забула. Стара, та й не дивно. Скоро ж Великдень! А на

Великдень ти ж знаєш треба писанки приготувати і подарувати їх похресникам.

Оленка. А чому яйця потрібно розмалювати, бабусю? Невже не можна їх просто зварити і

з'їсти?

Бабуся. Звичайно, можна. Але з писанками пов'язана така давня історія. Діду, може ти розповіси? А я побіжу і подивлюся, чи не знесли кури яєчка? (Зникає)

Дід. Зараз, зараз, Оленко. Ось сяду, відпочину. А ти послухай. У давнину, коли країною

правили імператори (або царі) вони забороняли Боже слово. В існування Ісуса вони не вірили і

дуже переслідували Христових вірників. Одного дня до храму зайшла свята Марія-Магдалина.

Вона дала в руки імператору куряче яйце і сказала: "Христос Воскрес". А той відповів: "Ніхто не

може воскреснути. В це важко повірити як і в те, що біле яйце може стати червоним".

Імператор не встиг і договорити, як яйце стало червоним.

От так, онученько!

Бабуся. Ну як у вас справи?

Оленка. Яку цікаву легенду ви розповіли, дідусю! Бабусю, а я б теж хотіла спробувати зробити

червону писанку, можна?

Бабуся. Звичайно. От диви, курочка і яйце знесла. Можеш малювати.

(Оленка малює і співає)

Гарна писанка у мене

Мабуть, кращої нема.

Бабця тільки помагала,

Змалювала я сама.

Змалювала дрібно квіти.

Вісім хрестиків малих,

Ще й дрібнесеньку ялинку.

І сьогодні ми з вами теж розмалюємо писанки.

Д/гра «Де писанка?»

В кінці заняття вихователь робить підсумок: всі діти старалися. Ви стали гідними синами та

дочками, продовжувачами справи батьків і дідів.